Organizace LVZ

Aktuálně:

V sobotu 11.1.2020 bude autobus na lyžařský výcvik přistaven v 10:00 hodin na autobusovém nádraží v Počátkách. Po naložení autobusu odjezd do Rokytnice.

Organizační plán LVZ Základní školy Otokara Březiny Počátky 2020

Vedoucí kurzu: Mgr. Roman Šohaj
Instruktoři: Mgr. Roman Šohaj, Mgr. Miroslava Šteflová, Mgr. Lukáš Háva, případně Mgr. Eva Vichrová
Pedagogický dozor: Mgr. Eva Vichrová
Zdravotník: Hana Lisá
Místo konání: Hotel Krakonoš, Rokytnice nad Jizerou
Termín konání: 11. 1. – 17. 1. 2020
Odjezd v sobotu z autobusového nádraží v dopoledních hodinách (čas bude upřesněn). Nejdříve nakládání zavazadel a lyžařské výzbroje do autobusu a následný odjezd do Rokytnice. Návrat v pátek večer.
Cena kurzu: cca 3.900,-Kč  (doprava, ubytování + plná penze). Nezahrnuje vleky ( + 1.100,- Kč )
Dotazy: tel. 561 034 915
Povinná potvrzení na LVZ: odevzdat Mgr. E. Vichrové do 9. 1. 2020
-      potvrzení lékaře o způsobilosti absolvovat LVZ
-      prohlášení rodičů o seřízení bezpečnostního vázání
-      potvrzení bezinfekčnosti dítěte podepsané rodiči s datem dne odjezdu

Bez těchto tří potvrzení se nelze účastnit LVZ !

Upozornění:
-      bez přilby a rukavic nebude žákovi umožněn výcvik
-      pevný obal na přenášení lyžařské obuvi
-      škola nezodpovídá za soukromé věci nepotřebné a nevhodné k výcviku
-      nutný průkaz zdravotní pojišťovny

Základní vybavení:
-          výzbroj a výstroj na sjezdové a běžecké lyžování (možno zapůjčit ve škole kabinet TV)
-          vosky (běžecké, případně sjezdové)
-          oblečení (více vrstev), obuv do hor, obuv do hotelu a čepice
-          malý batůžek na výlety, sešit a psací potřeby
-          hygienické potřeby, fény vždy byly na pokojích
-          osobní léky, které je nutno užívat + návod, informace pro zdravotnici
-          kapesné – vleky (1 100,-) a osobní potřeba
Denní režim LVZ:
7:15                       - budíček
7:15 – 7:40          - hygiena a úklid pokojů
7:40                       - kontrola pokojů
8:00                       - snídaně
8:45 – 11:30        - dopolední zaměstnání
12:00                     - oběd
12:30 – 13:30      - polední klid
13:30 – 16:45      - odpolední zaměstnání
18:00                     - večeře
19:00                     - přednáška
20:00                     - večerní program
21:00                     - hygiena a úklid pokojů
21:15                     - večerka

Půjčovné:             Škola má omezenou možnost zapůjčit sjezdové a běžecké vybavení.

Ceník pro LVZ :Vybavení                                             Cena pro žáka/ 1 den
boty sjezdové                                                                                    35,-
boty běžecké                                                                                     35,-
lyže sjezdové                                                                                     45,-
lyže běžecké                                                                                      45,-
hole                                                                                                      20,-
přilba                                                                                                   20,-

Pro lyžařský výcvik se počítá 4 dny sjezd (480,- Kč) a 1,5 dne běh (150,- Kč). Celý komplet na lyžařský výcvik možné zapůjčit za 600,-Kč. Půjčovné se platí před zapůjčením výzbroje.

Poznámky:
  1. Připomínám, že pro zúčastněné žáky platí řád LVZ, školní řád a řád hotelu. Hrubé porušení těchto řádů  má za následek okamžitý odjezd žáka domů na vlastní náklady v doprovodu svých rodičů a přestupek dořeší pedagogická rada.
  2. Do volných chvil budou vkládány přednášky a besedy žáků.
  3. Doporučuji přibalit vitamínové přípravky a prostředky zmírňující následky nachlazení, chránič páteře a lyžařské brýle.
  4. Sledování televize bude silně redukováno, kolektivní zábavu (besedy) si budou žáci organizovat sami pod pedagogickým dozorem. Hudební nástroje jsou tedy vítány, audio přehrávače, tablety, notebooky či jiná drahá zařízení nepovažujeme za zdroj kolektivní zábavy a nedoporučujeme brát s sebou.
  5. Je zakázána konzumace alkoholických a energetických nápojů, kouření či užívání návykových látek. Doporučené vybavení: sjezdové lyže, hole, boty, přilba, běžecké lyže, hole, boty, lyžařské brýle,  bunda-2x(1 silnější, 1 slabší), lyžařské kalhoty na sjezd a běh, čepice, rukavice – 2x, svetr, dlouhé spodky, trička či nátělníky, spodní prádlo, krém na opalování, brýle proti slunci, ponožky, plavky, vosky, korek na roztírání, přezůvky, pyžamo, průkaz zdravotní pojišťovny, oděv na pobyt v chatě, propisovačku, osobní léky (nahlásit zdravotníkovi kurzu), hygienické potřeby, ručníky, šicí potřeby, kapesní nožík, jídlo a pití pouze na cestu (začínáme večeří). Na sjezdové boty pevný obal  (žádnou igelitovou tašku).
  6. Autobus nás doveze přímo k hotelu (proto nejsou vhodné krosny).
  7. Potřebné množství peněz s sebou: 1100,-Kč na vleky + drobný obnos na útratu v Rokytnici a v Liberci.
  8. Před odjezdem každý žák musí odevzdat tato potvrzení p. uč. E. Vichrové:
    1. o bezinfekčnosti (rodiče)
    2. o seřízení vázání (odborná firma, v nejnutnějším případě potvrzení od rodičů).
    3. o zdravotní způsobilosti k účasti na LVZ (lékař)
Neodevzdání všech těchto potvrzení je důvodem k vyloučení žáka z LVZ před odjezdem na výcvik.
  1. Telefonní kontakt na vedoucího LVZ v průběhu akce:  775 650 322. Prosíme pouze v nutných případech.
  2. Osobní volno žáků (doporučený čas i pro komunikaci)
    1. 7:15 – 8:00
    2. 11:45 – 12:00
    3. 12:30 – 13:30
    4. 17:00 – 18:00
    5. 18:30 – 19:00
    6. 21: 00 – 21:15
Prosíme rodiče o dodržování těchto časů a především v nočním klidu. Děkujeme.

Mgr. Roman Šohaj
   vedoucí LVZ