Přístupnost
Zvětšit Font
Zmenšit Font

Testování žáků ve školách a informace k trasování ve škole 02.01.2022

obrázek k článku: Testování žáků ve školách a informace k trasování ve škole
Dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví bude od 3.1.2022 do 16.1.2022 probíhat plošné testování žáků v základních školách každé pondělí a čtvrtek. Testovat se budou všichni žáci (i po prodělaném Covid, i očkovaní). Testování bude probíhat antigenními testy.

Testovat se nemusí žáci, kteří si přinesou:
- potvrzení o negativním PCR testu (platnost 72 hodin)
- potvrzení o antigenním testu (platnost 24 hodin)

Důležité dokumenty zde:
Mimořádné opatření platné od 3.1.2022

Informace k testování ve školství - ​Testování ve školství – edu.cz

Informace k testování a trasování ve škole

Informace pro rodiče a zákonné zástupce o současné situaci ve škole 02.11.2021

Tak jako mnohým školám se ani té naší nevyhýbá nákaza COVID-19.
V případě, že vaše dítě přišlo do kontaktu s pozitivně testovanou osobou, předává škola tuto informaci krajské hygienické stanici, která vás následně kontaktuje s dalším postupem.

Pokud máte jakékoliv otázky, můžete se pro informace obrátit i na COVID linku na čísle 1221.

Aktuální info z COVID linky:
1.)  Den, kdy byl poslední kontakt s pozitivně testovanou osobou je den 0, od té doby běží 7 dní karanténa, která po sedmi dnech končí, pokud je zakončena negativním PCR testem.

2.)  Na testy je nejlépe jít 5.-7.den karantény.

3.)  Pokud nepůjde dítě na PCR test, karanténa je 14 dní, 15.den se pak může (pokud je bez jakýchkoliv příznaků) vrátit do školy.

4.)  Pokud se potvrdí pozitivita u někoho z rodinných příslušníků ve společné domácnosti, nastupují do karantény i ostatní rodinní příslušníci a jako den posledního kontaktu se počítá den, kdy byla potvrzena pozitivita rodinného příslušníka - opět platí stejná pravidla viz. výše.

5.)  Pokud je dítě alespoň 14 dní po ukončeném očkování na COVID-19 nebo prodělalo nemoc v uplynulých 180 dnech a nemá žádné příznaky nemoci, nevztahuje se na něj karanténa zmiňovaná v bodech 1, 3 a 4.

Na testy je možné se objednávat online:
COVID Vysočina - objednávkový a rezervační systém Kraje Vysočina (kr-vysocina.cz)

Prosíme také rodiče, aby pravidelně sledovali informace v DM Software.